Ogłoszenie

Kto się pierwszy zarejstruje dostaje moderatora na stronie. Może jak si będzie dobrze sprawował zostanie 2 adminem. Powodzenia Pzdr.

#1 2008-08-08 23:14:11

Spinningista

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 20
Punktów :   

Pstrąg Tęczowy

http://www.pzwpoznangrunwald.strona.pl/ryby/pstrag_teczowy.jpg

                          Pstrąg Tęczowy
W Polsce występują trzy gatunki pstrągów: potokowy, tęczowy i źródlany. Pstrąg tęczowy został sprowadzony do Europy z Ameryki Północnej w celu zarybiania
potoków o cieplejszej wodzie. W naszych wodach wydał aż kilka ras. Często tworzy formy osiadłe, jeziorowe. Znacznie różni się ubarwieniem od potokowego, ma czarne plamki gęsto rozsiane na całej skórze oraz na płetwie grzbietowej i ogonowej. Cechą symptomatyczną tego gatunku jest biegnąca wzdłuż boków jasnofioletowa wstęga, przybierająca w okresie godowym intensywną barwę czerwoną. Tarło odbywa wczesną wiosną w płytkich potokach o żwirowatym dnie. Samica składa średnio 1500 jaj na 1 kg wagi jej ciała. Pokarmem są drobne zwierzęta wodne i małe ryby. Gatunek ten chętnie aklimatyzuje się w nowych ciekach, a nawet w zbiornikach zaporowych. Rozpoczęto produkcję tego pstrąga w gospodarstwach stawowych, co przyniosło dobre rezultaty.

Offline

 
Witam wszystkich na nowo powstałym portalu spinningowym i zachęcam wszystkich do rejstracji.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kwiat lulek chiński www.aguria.pun.pl amstaff asterix komiks online naruto