Ogłoszenie

Kto się pierwszy zarejstruje dostaje moderatora na stronie. Może jak si będzie dobrze sprawował zostanie 2 adminem. Powodzenia Pzdr.

#1 2008-08-08 23:37:47

Spinningista

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 20
Punktów :   

Boleń

http://www.gdynia-miasto.webpark.pl/ryby/bolen.jpg

                               Boleń

Boleń ma ciało wydłużone, mocno ścieśnione w płaszczyznach bocznych. Płetwa grzbietowa jest krótka i dość wysoka. Zaczyna się tuż za linią nasady płetw brzusznych. Paszcza tej ryby jest duża, skierowana lekko ku górze i jej przecięcie sięga poza przednią krawędź oka. Żuchwa jest dłuższa od szczęki i lekko na nią zachodzi. Jest to ryba duża, dorastająca do 60 cm i osiągająca ciężar około 2 - 3 kg, lecz często spotykane są osobniki znacznie większe (nawet do 80 cm i 5 kg wagi).
Pokarmem młodych boleni są drobne zwierzęta denne. W drugim lub trzecim roku życia stają się drapieżnikami i żywią się drobnymi rybami. Jest to jedyny drapieżnik z rodziny karpiowatych. Tarło bolenia trwa od kwietnia do maja i odbywa się w prądowej partii rzeki nad dnem pokrytym żwirem. Samica składa około 30 000 jaj.
Gatunek ten występuje tylko w Europie, w zlewiskach mórz Północnego, Bałtyckiego, Kaspijskiego i Czarnego. U nas występuje na terenie całego kraju w rzekach o czystej, bieżącej wodzie oraz w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Ryba ta przebywa w powierzchniowych warstwach wody.

Offline

 
Witam wszystkich na nowo powstałym portalu spinningowym i zachęcam wszystkich do rejstracji.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
amstaff obraz człowieka w psalmie 23 przepis na eliksir miłości sworzeń quady chorzy na glejaka